Akupresura – co to jest?

Co kryje się pod nazwą akupresura?

Są to zabiegi, które przypominają akupunkturę. Jest jednak zasadnicza różnica – w akupresurze nie stosuje się igieł. Narzędziem tego rodzaju zabiegu jest tu dotyk. Osoba wykonująca akupresurę dotyka w odpowiedni sposób właściwe miejsca, punkty na ciele.
Można powiedzieć, że matką akupresury jest chińska kultura, bowiem to właśnie Chińczycy odkryli, że dotyk ma lecznicy wpływ. Oni także połączyli dotyk z życiowymi punktami na ciele. Od wieków przeprowadzone badania na temat skuteczności akupresury i wszystkie potwierdzają skuteczność tej metody.

Co czuje pacjent podczas zabiegu akupresury?

Odczuwalne jest jak ulega zmianie przepływ energii. W trakcie tego zabiegu znikną wszelkie napięcia, uciski, ciało rozluźni się. Akupresura przynosi świetne rezultaty także w przypadku chorób poważnych, jest niezwykle pomocna np. przy rehabilitacji. Inna nazwa tej metody leczniczej to refleksoterapia. Skąd ta nazwa? Otóż oprócz właściwości leczniczych akupresura pozwala uspokoić organizm.

Jak to działa?

Lekarz wykonujący akupresurę uciska na ciele tak zwane receptory. Są to takie unerwione punkty na naszym ciele, które są połączone z wewnętrznymi narządami. Stąd też takie szerokie działanie akupresury.

You must be logged in to post a comment.