Akupresura na powszechne dolegliwości

Ta sztuka leczenia istnieje już około pięć tysięcy lat temu. Polega na uciskaniu na ciele określonych punktów. Jaki jest cel akupresury? Jej celem stymulacja naturalnych funkcji organizmu. Chodzi to oczywiście o funkcje tak zwane samolecznicze. Akupresura okazała się bardzo efektywnym sposobem leczenia wielu dolegliwości.

Akupresura czy akupunktura – co wybrać?

Obie metody leczenia wykorzystują meridiany oraz identyczne punkty znajdujące się na naszym ciele. Akupresura uważana jest za bardziej łagodną metodę leczenia, bowiem nie wykorzystuje igieł. To plus tej terapii? Odpowiedź brzmi i tak i nie. Akupresura można się spodziewać, że ma więcej zwolenników, bowiem nie ma tu nakłuwania – tego boi się wielu z nas. Jednak akupunktura jest skuteczniejsza od akupresury w przypadku dolegliwości poważniejszych.

Akupresura jako kuracja na urodę

Chińczycy  już od tysięcy lat stosują akupresurę jako kuracje na urodę. Aby poprawić swoją urodę oraz koloryt skóry Chińczycy uciskają właściwe punkty na ciele. W ten sposób poprawia się cyrkulacja krwi, a także przepływ tlenu.
Jest to swego rodzaju masaż. Za pomocą tej terapii można poprawić jędrność tkanki łącznej oraz kondycję naszej cery. Akupresura w świetny sposób zmniejsza widoczność zmarszczek.

You must be logged in to post a comment.