Akupunktura pomaga w odchudzaniu

Schudnięcie dla wielu z nas jest trudnym do realizacji celem. Pomimo stosowania wielu diet na wadzie nic nie ubywa albo ubywa i za chwilę „wraca”. Może więc warto sięgnąć po medycynę naturalną?

Wiele lat doświadczeń

Akupunktura cieszy się coraz to większą popularnością w naszym kraju. Metoda ta ma już ponad pięć tysięcy lat, więc jest dużo starsza od metod medycyny konwencjonalnej.

Na czym polega odchudzanie za pomocą akupunktury?

W odpowiednie punkty na ciele, które odpowiadają za właściwe działanie, wbija się przeznaczone do akupunktury igły.  Akupunktura stymuluje nasz organizm w taki sposób, aby wydzielał endorfiny. Te substancje są odpowiedzialne za dobre samopoczucie. Endorfiny sprawiają, że poprawie ulega nasz humor, mamy apetyt na życie oraz tracimy chęć od objadania się. Ponadto dzięki tym substancją czujemy się spokojni i zrelaksowani, przez co dużo lepiej radzimy sobie z na przykład stresem czy lękiem.

Stres, lęk, frustracja – powody objadania się

Za pomocą akupunktury możemy pozbyć się wszystkich tych czynników, które powodują że objadamy się. Nie jest tajemnicą, że aby polepszyć sobie samopoczucie jemy. Nie kontrolowanie tego sprawia, że przybieramy na wadze szybko i dużo.

You must be logged in to post a comment.