Akupunktura w pigułce

Tradycyjna chińska medycyna stosuje akupunkturę już dwa tysiące lat. Zasady tej starożytnej metody leczenia opierają się między innymi na qi. Jest to forma energii życiowej. Akupunktura polegająca na wbijaniu igieł w określone miejsca zyskuje coraz to większą popularność.

 

Istotna jest diagnoza

 

Lekarz od akupunktury diagnozuje pacjenta na podstawie dokładnie wykonanego wywiadu. Bada się tętno oraz język pacjenta. Diagnozowanie odbywa się przed każdym wykonaniem akupunktury. Od wyników tej diagnozy zależy wybór punktów to stymulacji. Specjalista ponadto decyduje czy choroba powinna być leczona także metodą konwencjonalną.

 

Jakich igieł się używa do akupunktury?

 

Stosowane są igły jednorazowe oraz wielorazowe. Te ostatnie oczywiście po zabiegu są sterylizowane, a każdy pacjent posiada swój komplet igieł. Igły przeznaczone do akupunktury mają długość od czterech do dziesięciu centymetrów. Natomiast ich grubość przeważnie wynosi 0,35 – 0,25 milimetra. Lekarz używa podczas jednego zabiegu od kilku do dwudziestu igieł

 

Czy zabieg akupunktury boli?

 

W trakcie zabiegu możesz poczuć na początku niewielkie ukłucie. Potem pojawia się tępy ból, prąd, mrowienie lub rozpieranie.

 

3 mechanizmy działania akupunktury

 

Są to mechanizmy takiej jak: humoralny, genowy i neurofizjologiczny.

 

 

You must be logged in to post a comment.