Aloes (Aloe ferox)

Aloes to dosyć popularna roślina. Wiele osób na aloes mówi kaktus, choć to niewłaściwe, bowiem roślina ta należy do rodzin liliowatych.

Gdzie możemy spotkać aloes w naturalnych warunkach?

Roślina ta preferuje suchy i gorący klimat. Naturalnym środowiskiem aloesu są kraje południowe. Z pewnością spotkamy się z tą rośliną będąc w Meksyku czy w Afryce. Alona to sok aloesu, który ma zagęszczoną konsystencje oraz jest stwardniały. Alona ma wiele niezwykle cennych leczniczych właściwości.

Jak aloes trafił do Europy?

Migracja aloesu miała miejsce dzięki Arabom. To właśnie oni sprowadzili aloes w postaci alony na Stary Kontynent.
W jakich postaciach wykorzystuje się aloes do celów leczniczych?
Wodne wyciągi aloesowe powstają z świeżych liści, które ucina się z trzy do pięcioletnich roślin. To w tych liściach znajdują się tak zwane biogenne stymulatory.

Wpływ leczniczy aloesu na organizm człowieka

Aloes ma bardzo pozytywny wpływ leczniczy na nasz organizm. Aloes sprawia, że tkanki się uaktywniają oraz pobudzeniu ulegają czynności ustrojowych enzymów. Biologiczne stymulatory normują metabolizm tkanek.
Do celów leczniczych stosuje się również miazgę wykonaną z świeżych liści. Miazgę zażywa się doustnie a jest ona niezwykle pomocna w przypadku dolegliwości choroby wrzodowej oraz w stanach zapalnych pokarmowego przewodu. Ponadto aloes aplikowany jest także w postaci zastrzyków.

You must be logged in to post a comment.