Co możemy powiedzieć o medycynie naturalnej?

Jak powszechnie wiadomo, jest wiele metod niekonwencjonalnego podejścia do leczenia – cieszą się one jednak bardzo złą sławą, ale czy faktycznie są one nieskuteczne i pozbawione sensu? Naukowcy nie potrafią dopatrzeć się specjalnie wielu zalet takiej medycyny, ale często jej nie dyskredytują, bo zdają sobie sprawę, że stanowi jednak doskonałe uzupełnienie dla klasycznego leczenia.

Pojawiają się jednak co jakiś czas głosy, że medycyna naturalna nie daje zupełnie nic i polega jedynie na ogłupianiu pacjentów, jednak nie można zgadzać się z taką opinią. Jedną z najbardziej znanych metod medycyny niekonwencjonalnej jest bioenergoterapia, która pochodzi z chińskiej medycyny naturalnej i liczy sobie wiele setek, a może nawet tysięcy lat. Generalnie rzecz ujmując, bioenergoterapeuta musi sprawić swoim zachowaniem i gestami, żeby udało się odblokować kanały energetyczne człowieka, co w konsekwencji ma doprowadzić do samozwalczenia choroby przez nasz organizm.

Oczywiście to bardzo optymistyczne podejście i właśnie ono najczęściej spotyka się z krytyką lekarzy, którzy doskonale zdają sobie sprawę, że w ten sposób nie można zwalczyć poważnej choroby. Nie ulega wątpliwości, że bioenergoterapia pomaga podczas zwalczania chorób drogą klasyczną, przede wszystkim daje człowiekowi energię i sprawia, że zaczyna wierzyć w wyzdrowienie – to podczas walki z chorobą niezwykle ważne, więc bagatelizowanie wpływu medycyny naturalnej nie jest najmądrzejszym posunięciem.

Najlepszym na to dowodem jest chociażby fakt, że studenci medycyny mają zajęcia poświęcone opisywanej metodzie leczenia, co dowodzi, że traktuje się ją niezwykle poważnie i koła naukowe i medyczne wiedzą, jak ważny wpływ może mieć na pacjenta. Ważne jest również, że wszystkie osoby, które zajmują się bioenergoterapią muszą skończyć specjalne szkolenie i zdać egzamin państwowy i wówczas dopiero mogą pracować z ludźmi.

Jest to też dowód na bardzo profesjonalne podejście do tego typu usług, które mogą być tylko świadczone przez wykwalifikowane kadry, a nie przypadkowe osoby. Jak zatem widać, wartość bioenergoterapii stale rośnie i zyskuje sobie coraz więcej zwolenników nawet w kręgach lekarskich, które bardzo często są przeciwne tego typu praktykom, ale powoli zaczyna się to zmieniać. Ważne jednak jest, żeby pacjent potrafił zrozumieć, że leczenie klasycznymi metodami jest równie ważne.

You must be logged in to post a comment.