Czakra

Co to jest?

Czakra, czyli „koło” to jedno z najważniejszych pojęć związanych z medycyną wschodnią. Czakra jest to centrum energetyczne, które znajduje się w niewidzialnych ciałach. Czakry łączą ciało fizyczne i subtelne. W tym miejscu krzyżują drogi energetycznych kanałów. Czakry zatem są swego rodzaju odbiornikami, przetwornikami oraz przekaźnikami. Każda czakra to napędzany chi ośrodek hormonalny. Nadmiar energii albo zablokowanie jej przepływu może spowodować różne zaburzenia i powikłania.

Siedem czakr głównych

  1. Pierwsza z czakr znajduje się w kroczu. Często nazywana jest korzeniem życia, bowiem ona jest głównym przekaźnikiem mającym najmocniejsze zbliżenie z energią wydawaną przez Ziemię.
  2. Druga mieści się w podbrzuszu. Jest to centrum sił pierwotnym, bowiem czakra ta łączy się z głównym centrum energetycznym ciała Tan Tien. Decyduje ona między innymi o płodności.
  3. Kolejna czakra znajduje się na słonecznym splocie. Trzecia czakra odpowiada między innymi za zmysł wzroku, wątrobę, jamę brzuszną.
  4. Czwarta czakra mieści się w sercu i odpowiada między innymi za serce, krążenie krwi, skórę.
  5. Kolejna czakra to gardło. Piąta czakra jest odpowiedzialna za zmysł mowy.
  6. Czakra numer sześć to nasze trzecie oko. Ona z kolei odpowiada za intelekt, zdolność do uczenia się oraz mądrość.
  7. Ostatnia, czyli siódma czakra mieści się na czubku głowy. Często określa się ją jako koronę. Odpowiada za mózg i szyszynkę.

You must be logged in to post a comment.