ELEKTROAKUPUNKTURA

Na czym polega elektroakupunktura?

Elektroakupunktura ma za zadanie pobudzić bioaktywne punkty znajdujące się w powłokach ciała. Używa się do tego celu prądu elektrycznego i stymulacje igieł, które są przeznaczone do akupunktury.

Wywiad i diagnoza

Tak jak w przypadku akupunktury lekarz na początku przeprowadza wywiad z pacjentem, a następnie stawia diagnozę. Potem ustalane są punkty życiowe, które mają być stymulowane. Lekarz od akupunktury w te punkty wbija igły. Przygotowuje się również urządzenie, za pomocą którego wprowadza się elektryczne bodźce.

Prąd

W przewodach elektrolitycznego generatora znajduje się prąd. Podłącza się go igieł akupunkturowych znajdujących się w ciele pacjenta. Zazwyczaj napięcie prądu nie przekracza 5V, a jego natężenie mieści się w przedziale 10-500 µA. To jaka będzie częstotliwość bodźców zależy oczywiście od stanu chorobowego. Zabieg elektroakupunktury trwa od dziesięciu do dwudziestu minut. Zabieg ulega wydłużeniu w przypadku chorób przewlekłych, a największą częstotliwość prądu stosuje się w przypadku poważnego stanu chorobowego ( zabieg jest krótszy).

W jakich przypadkach zaleca się terapię elektroakupunkturową?

Przeprowadzone wiele testów klinicznych, które wykazały że ten rodzaj terapii jest najskuteczniejszych w przypadku chorób przewlekłych ( np. udar mózgu, migrena, niedowład mięśni) oraz przy bólach ostrych ( np. bóle porodowe, bóle po złamaniach).

Przeciwwskazania do stosowania elektroakupunktury

Korzystać z tej terapii nie mogą osoby posiadające rozrusznik serca albo inne elementy metalowe, które znajdują się w ciele.

 

You must be logged in to post a comment.