Homeopatia cz. 2

Homeopatia ma wielu zwolenników, ale i nie brakuje także jej przeciwników. Niechęć do stosowania takiej terapii wynikają głównie z tego, że ta gałąź medycyny naturalnej jest jeszcze za słabo zbadana. Jednak badania kliniczne  dotyczące homeopatii są obecnie bardzo intensywnie prowadzone.

Spektakularne efekty

Na całym świecie prowadzona badania kliniczne oraz doświadczenia, które jak się okazuje wykazały, że ta terapia  przynosi spektakularne efekty w porównaniu z preparatami placebo. Jest to jednak stosunkowo nowa dyscyplina, bowiem badania dotyczące homeopatii są prowadzone od około trzydziestu lat.

Homeopatia ma przyszłość

W prestiżowych mediach medycznych bardzo często publikowane są badania oraz analizy statystyczne klinicznych badań. Wszystkie one wskazują, że już niedługo homeopatia może być alternatywą w relacji do medycyny konwencjonalnej. Wiele wskazuje na to, że będzie ona stanowić terapię współdziałającą z klasyczną medycyną. Przewiduje się, że ta dziedzina wiedzy będzie się szybko oraz dynamicznie rozwijać. Na tym wszystkim z pewnością skorzystają my -pacjenci. Będzie można wybrać taką metodę, która w najmniejszym zakresie będzie ingerować w procesy fizjologiczne. Koncerny farmaceutyczne coraz częściej finansują badania, które mają wyjaśnić dokładnie mechanizm działania homeopatycznych leków. Ponadto prowadzone są testy nowych biosubstancji, które być może przyczynią się do wyleczeniach schorzeń będących nie do wyleczenia według klasycznej medycyny.

You must be logged in to post a comment.