Homeopatia cz. 3

Na czym polega mechanizm działania homeopatycznych leków? Przede wszystkim na działaniu informacyjnym. Lek homeopatyczny „ma” w sobie informacje dla organizmu, a także dla chorej tkanki albo układu. Informacja ta jest swego rodzaju bodźcem, który wyzwala w organizmie procesy naprawcze.

Kluczem do wyzdrowienia – informacja

Właściwa informacja doprowadza do wywołania właściwej reakcji obronnej. Oprócz tego dzięki odpowiedniej informacji nasz organizm jest w stanie podjąć działania regulacyjne oraz zapewnić równowagę hormonalną oraz biochemiczną. To wszystko jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania organów.

Ważny wywiad z pacjentem

Podczas wizyty u lekarza homeopaty najistotniejszą kwestią jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z pacjentem. Lekarz homeopata zbiera informacje dotyczące ogólnego stanu pacjenta, a nie pyta tylko go o objawy chorobowe. Ponadto lekarz homeopata będzie analizował również stan emocjonalny oraz skłonności do różnych infekcji, zachorowań, zachowań.

Indywidualizm

Przez wzgląd na mechanizm działania leków homeopatycznych terapia taka jest dobierana indywidualnie. To bardzo ważne, bowiem leki homeopatyczne będą działać najlepiej, jeśli zostaną odpowiednio dobrane do pacjenta oraz dolegliwości. Dlatego też bardzo ważne jest wiedza oraz doświadczenie lekarza homeopaty.

You must be logged in to post a comment.