Homeopatia cz. 4

Z tego artykułu dowiesz się jakie są rodzaje leków oraz jakie są ich własności.

Zalety leków homeopatycznych

Najważniejsze zalety leków homeopatycznych to ich wysoka skuteczność oraz szybkie działanie. Dowodem na to są liczne wyniki badań klinicznych oraz relacje pacjentów, którzy wybrali ten rodzaj terapii. Kolejna zaleta leków homeopatycznych ich naturalny skład. Do produkcji medykamentów homeopatycznych używa się przeważnie surowców, które mają pochodzenie roślinne, zwierzęce albo mineralne. Materiał, którzy używa się do produkcji leku nie jest syntezowany przemysłowo.

Produkcja leków homeopatycznych

Produkcja leków homeopatycznych jest przeprowadzane w kilku etapach. Oczywiście na każdym kroku dba się o zachowanie sterylnych warunków, które są wymagane w przemyśle farmaceutycznym. Szczególną uwagę zwraca się na czystość chemiczną produktu. Jest to istotne, bowiem od tego zależy jakość leku homeopatycznego oraz powtarzalność efektów leczenia. Leki, które można zakupić w aptekach spełniają wszystkie wymogi GMP.

Lecz się pod ścisłym nadzorem specjalisty

Leczenie powinno przebiegać pod nadzorem lekarza homeopaty. Ponadto warto także wiedzieć jak działają leki homeopatyczne. Zdarza się, bowiem że w ciągu dwóch pierwszych dni terapii homeopatycznej pacjent czuje się gorzej, odczuwa silniejsze dolegliwości. Ten stan określa się jako rewersja objawów. Rewersja jest naturalnym i nawet pożądanym procesem. Po tych dwóch dniach objawy wycofują się i ma miejsce regularna poprawa stanu zdrowia.

You must be logged in to post a comment.