Homeopatia cz. 5

Jak stosować leki homeopatyczne?

Medykamenty homeopatyczne produkuje się, jak już zostało wspomniane w poprzednich artykułach, z materiałów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego. Leki homeopatyczne mają różne formy: tabletki, kropelki, ampułki, aerozol, maść. Leki te nie zaleca się zażywać w trakcie posiłku, ani przed nim, ani chwilę po nim. Zalecany odstęp czasowy to co najmniej kwadrans.

Z czym nie łączyć leki homeopatyczne?

Leki homeopatyczne nie można zażywać jednocześnie z ostrymi przyprawami ziołowymi oraz z preparatami ziołowymi. Ponadto zaleca się nie stosowanie w jednorazowej dawce z tak zwanymi lekami alopatycznymi. Tu także wymagany jest odstęp czasowy – minimum 15 minut.

Jak najlepiej przyjmować leki homeopatyczne?

Najlepiej rozpuścić je w wodzie. Jeśli zażywamy leki homeopatyczne w postaci tabletek, to pamiętajmy, aby nie brać ich do ręki. Tabletki należy zażywać bezpośrednio z łyżeczki albo ewentualnie z nakrętki od opakowania lekarstwa.

Co to jest CH?

Takie oznaczenie bardzo często pojawia się na opakowaniach medykamentów homeopatycznych. CH oznacza stopień homeopatycznego rozcieńczenia. Dokładniej rzecz biorąc CH określa ile razy wyjściowa została rozcieńczona do 0,01, a także ile razy została dynamizowana.

Homeopatie uznała między innymi Rada Unii Europejskiej oraz Światowa Organizacja Zdrowia.

 

You must be logged in to post a comment.