Leczenie przeziębień i grypy z Tradycyjną Medycyną Chińską, część II

Medycyna chińska każdy przypadek traktuje w sposób indywidualny, nawet jeśli dany przypadek jest bardzo podobny do innego. W medycynie chińskiej zdecydowana większość leków, które się stosuje to środki zapobiegawcze. Dlatego też ich działanie jest łagodniejsze i powolniejsze w sytuacji, gdy już zachorowaliśmy. Grypę oraz przeziębienia zalicza się do chorób wirusowych. Medycyna zachodnia również nie posiada uniwersalnego leku. To co się przepisuje u nas to przeważnie aspiryna, naproksen, ibuprofen a także zaleca się leżenie w łóżku oraz picie sporej ilości płynów. Natomiast w Chinach zaleca się picie ziołowych herbatek.
Herbaty ziołowe
Herbaty ziołowe znajdziemy w każdym chińskim domu. Są to niezwykle skuteczne preparaty, które zapobiegają przeziębieniom. Zdecydowana większość formuł, które są skuteczne i sprawdzone mają swoje pochodzenie z dwóch szkół. Reprezentantem jednej z nich jest Zhang Zhongjing. Szkoła ta zajmowała się tymi dolegliwościami, które są wywołane przez gorączkę. Z kolei reprezentantem tej drugiej szkoły jest Wu Jutong, a ona zajmowała się sezonowymi chorobami gorączkowymi.
Warto podkreślić, że zarówno profilaktyka jak i leczenie grypy oraz przeziębień to jedno z największych sukcesów medycyny chińskiej.

You must be logged in to post a comment.