Medycyna niekonwencjonalna jako metoda leczenia

Wielu osobom współcześnie medycyna niekonwencjonalna kojarzy się głównie z oszustami podającymi się za bioenergoterapeutów – przez to cierpi nie tylko opinia tej dziedziny medycyny czy leczenia, ale również wiele osób, które nie są w stanie jej zaufać. Przede wszystkim, dobrze jest pamiętać o tym, że medycyna naturalna to nie tylko bioenergoterapia, ale również wiele innych dziedzin medycyny i leczenia, jak choćby akupunktura czy akupresura. Niektóre dziedziny tej medycyny rzeczywiście potrzebują osoby, która będzie je nadzorować i wykonywać – jednak nie zawsze tak jest.

Medycyna niekonwencjonalna jest na tyle rozpowszechniona, że możemy samodzielnie nauczyć się wielu rzeczy, które okażą się nam pomocne. Przede wszystkim, do takich dziedzin należy akupresura – obecnie na rynku wydawniczym jest bardzo duża ilość książek, które stanowią przewodniki po tej dziedzinie leczenia oraz uczą nas, jak samemu można ulżyć sobie w bólu dzięki regularnemu i odpowiedniemu uciskowi określonych punktów na ciele. W innych przypadkach wystarcza nam tylko konsultacja – na przykład, jeśli chodzi o fitoterapię, czyli leczenie ziołami.

Tutaj należy udać się do zielarza, powiedzieć mu jakie dolegliwości odczuwamy, a za chwilę dostaniemy rozpiskę leków ziołowych, które odpowiednio przygotowywane oraz przyjmowane przez dłuższy okres czasu, powinny dać sobie radę z naszymi schorzeniami. Tutaj nie należy mylić pojęcia ziołoterapia pod względem medycyny naturalnej, która zastosowuje w swoich terapiach odpowiednio przygotowane zioła lub ich suszone odpowiedniki, do ziołoterapii, która jest stosowana przez lekarza medycyny – w tym drugim przypadku przypisywane są nam leki na bazie ziół, nieraz przetworzone, stosowane jako pastylki itp.

Istnieje wiele różnych działów medycyny niekonwencjonalnej, które możemy spotkać, jeśli tylko zechcemy zagłębić się w tę tematykę – oczywiście, zdarzyć się może jak wszędzie, że trafimy na oszusta, który nie będzie chciał nam pomóc, ale na nas zarobić, dlatego dobrze jest kierować się opinią innych osób, korzystających z usług medycyny naturalnej.

W tej, jak i w innych, zatwierdzonych naukowo dziedzinach medycyny powinniśmy wykazywać ograniczone zaufanie – lekarz czy na przykład zielarz, do którego zwracamy się on poradę, powinien odpowiadać na nasze pytania rzeczowo, nie kluczyć i zawsze informować nas o działaniach niepożądanych czy innych ewentualnościach, wynikających z przyjmowania określonych preparatów czy terapii.

You must be logged in to post a comment.