Medytacja

Rodzajów medytacji jest wiele. Większość z nich ma swoje korzenie w dawnych tradycjach duchowych oraz religijnych. W medytacji uczymy się jak się koncentrować, jak „zafundować” sobie odpoczynek psychiczny i spokój.

Medytacja wcale nie jest łatwa

Wielu uważa, że medytacja to prosta czynność. Nic bardziej mylnego. Jak się okazuje medytowanie wymaga niemałej wprawy. Najlepiej jeśli będziemy medytować codziennie. Jednak nie zawsze możemy znaleźć na to czas, dlatego dobrze jeśli będziemy medytować choćby trzy razy w tygodniu.

Po co nam medytacja?

Często nie zwracamy uwagi na to w jaki sposób oddychamy, a tymczasem jest to dosyć istotna kwestia. Świadomy oddech powoduje, że obniżeniu ulega poziom hormonów stresu. Jak wiadomo nagromadzenie się ich powoduje, że zaburzeniu ulega właściwe działanie organizmu. To natomiast przekłada się na złe trawienie, podwyższenie ciśnienia czy zwiększone napięcie mięśni.

Medytacja – cenna technika

Medytacja w świetny sposób wspomaga inne metody leczenia medycyny naturalnej. Szczególnie jest pomocna w walce z chorobami, które są związane ze stresem. Qi Gong to ćwiczenia terapeutyczne, które często polecają chińscy praktycy medycyny. Qi Gong to najkrócej mówiąc łączenie oddechu z ruchowymi ćwiczeniami. Jedną z korzyści, które dają te ćwiczenia to redukcja stresu.

You must be logged in to post a comment.