Mongolia – na czym polega odmienność służby zdrowia w tym kraju?


Mongolie z całą pewnością można zaliczyć do tych państw, które nie były szczególnie rozpieszczane przez historię. Mieszkańcy tego kraju charakteryzują się innym podejściem do życia oraz świata. Do dnia dzisiejszego wielu Mongołów żyje tak samo jak ich przodkowie, czyli na wielkich połaciach stepów. Warunki, w których żyją, co tu dużo mówić, są bardzo prymitywne. Czym się zajmują? Głównie polowaniem oraz hodowla owiec. Co warto podkreślić przyroda ich nie tylko żywi, ubiera, ale także leczy. Ta samowystarczalność jest chyba najlepszą rekomendacją.
Skarbnica wiedzy
Medycyna Dalekiego Wschodu została spisana już trzy tysiące lat temu. W kulturze starej medyków określano jako kapłanów buddyzmu. Obecnie z ich właśnie badań czerpie służba zdrowia w państwach zaliczanych do Dalekiego Wschodu.
Organizm jako całość
Badanie pacjenta wygląda inaczej niż w przypadku lekarzy Zachodu. Tutaj organizm traktuje się jako całość. Dlatego też przed postawieniem diagnozy lekarz medycyny Dalekiego Wschodu bada ogólny stan pacjenta.
A oto cztery najważniejsze wskaźniki:
•    Puls
•    Stan głównych organów
•    System nerwowy
•    Stan moczu
Co po diagnozie?
Lekarz mongolski po zdiagnozowaniu pacjenta sporządza preparat leczniczy, który wykonuje się z przeróżnych ziół. Jeśli zioła nie wystarczają to lekarz mongolski proponuje różne zabiegi, np. stawianie baniek, akupunkturę.

You must be logged in to post a comment.