Na czym polega homeopatia?

W dzisiejszych czasach, pomimo szerokiego i dosyć szybkiego rozwoju medycyny, ludzie zaczynają odchodzić od leków chemicznych, aby żyć w zgodzie z naturą – z tego też powodu coraz częściej stosowane jest leczenie niekonwencjonalne. Można wyróżnić kilka metod takiego leczenia, jednak jedną z najbardziej rozpowszechnionych jest homeopatia. W przeszłości dochodziło do problemów z przyporządkowaniem homeopatii do którejkolwiek dziedziny medycyny – obecnie nadal nie ma żadnej specjalizacji pod kątem samej homeopatii, lecz leki takie mogą być już przypisywane przez lekarzy medycyny, są dostępne w aptekach oraz zostały wpisane do rejestrów leków – pomimo tego, że nie są mierzalne żadnymi obecnymi w medycynie sposobami kontroli leków.

Leki do homeopatii przygotowywane są z materiałów naturalnych, zwykle pochodzenia roślinnego czy mineralnego. Co ważne, zwykle leki homeopatyczne są rozprowadzane pod postaciami kremów i maści do częstego smarowania, ale również, jako na przykład pastylki czy krople podawane doustnie pacjentowi. Homeopatia ma na celu nie tyle zwalczenie bezpośrednio samej choroby, ale przede wszystkim sprawienie, że odżywa naturalna siła witalna człowieka, jego chęć do życia oraz wzmacnia się układ odpornościowy, który zaczyna walczyć ze wszystkimi objawami psychosomatycznymi choroby.

Dodatkowo, mechanizm działania homeopatii jest dokładnie określony – choroba nie może od razu zniknąć, tylko znikać w określony sposób, za każdym razem innym, w zależności od tego, czym schorzenie się charakteryzuje. Przede wszystkim, zwykle objawy mają ustępować z wnętrza organizmu na zewnątrz, czyli np. z objawów wewnętrznych, takich jak duszności, na zewnętrzne, na przykład wszelkiego rodzaju wysypki.

Objawy powinny również ustępować od góry organizmu ku jego dołowi; od najważniejszych narządów życiowych, czyli na przykład mózgu, po mniej ważne; od centrum ciała aż na jego krańce. Objawy powinny również tez ustępować od najnowszego do najstarszego – czyli najpierw ustępuję te, które pojawiły się niedawno, a potem te najstarsze. Jak widać, homeopatia wymaga od człowieka, który ją stosuje, jak i od tego, który ją zaleca dosyć dużej znajomości samej tej dziedziny leczenia – bez tego można by uznać, ze leczenie nie postępuje w odpowiedni sposób czy że pogarsza stan zdrowia pacjenta, co byłoby źle widziane i niewskazane.

You must be logged in to post a comment.