Naturalna terapia Kampo

Medycyna Wschodu to nie tylko Chiny. Dziś przedstawię Państwu pochodzącą z Japonii terapie Kampo.

Medycyna japońska a chińska

Metoda Kampo to swego rodzaju alternatywa dla medycyny naturalnej z Chin. Trzeba jednak podkreślić, że terapia Kampo przez stulecia rozwijała się dzięki doświadczeń chińskiej medycyny. W kilku miejscach są one podobne, choć medycyna japońska poszła można powiedzieć na łatwiznę. Została, bowiem uproszczona nieco metoda leczenia, a także liczbę ziołowych mieszanek. Chińska medycyna korzysta z ponad dwóch tysięcy leków roślinnych, natomiast japońska z tylko trzystu. Zwolennicy terapii Kampo przekonują, że mimo tego uproszczenia Kampo może w sposób kompleksowy leczyć większość chorób.

Na co pomaga terapia Kampo?

Terapia Kampo stosowana jest głównie w przypadku osłabienia układu immunologicznego, w zaburzeniach związanych z przemianą materii oraz problemów dotyczących hormonów. Zaleca się stosowanie tej terapii także w przypadku dolegliwości, które pojawiają się z racji wieku.

Jakie rośliny wykorzystuje się w tej terapii?

W metodzie Kampo wykorzystuje się głównie takie rośliny jak: piwonia, imbir, żeń-szeń, polna mięta. W mieszankach pojawia się od pięciu do dwudziestu przeróżnych roślin. Przygotowuje się je w postaci naparu, który potem się po prostu pije. Dostępne są także mieszanki, które mają postać granulatu oraz kapsułek.

 

 

You must be logged in to post a comment.