Reguła pięciu żywiołów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natura

Źródłem rozwoju cywilizacyjnego jest natura. Ludzie przez stulecia starali się jak najlepiej poznać cechy natury, a potem tą wiedzę w odpowiedni sposób wykorzystać. Człowiekowi udało się wiele roślin uprawiać na szeroką skalę. Zmienność por roku sprawiła, że gleba wydaje owoce, ale i także w okresie zimowym „odpoczywa”.

Reguła pięciu żywiołów

Takim sposobem wykształcił się cykl przemian. Cykl ten jest schematyczny i przedstawia działanie energii, które jest zmienne. Cykl ten otrzymał nazwę reguła pięciu żywiołów, a żywioły te woda, ogień, ziemia, metal oraz drzewo. Żywioły te są ze sobą dosyć mocno związane. Korelują ze sobą tak jak pory roku.

Żywioły charakteryzują się najwyższym stadium aktywności w następujących okresach: wiosna i lato, późne lato i jesień, zima. Omawiana reguła została przeniesiona także na wiele dziedzin naszego życia, a w szczególności na ochronę zdrowia. Każdy narząd ( serce, śledziona, wątroba) jest przyporządkowana do narządu odżywiającego ( cienki jelito, żołądek, grube jelito, pęcherz moczowy).

Reguła, a diagnozowanie

Pary kanałów energetycznych współpracują ze sobą zgodnie z regułą tworzenia i niszczenia. Właśnie dlatego wschodnia medycyna diagnozując pacjenta zwraca uwagę nie tylko na chory narząd, ale również na cały organizm. Nasze ciało łączy się, bowiem za pomocą meridianów, a także przez przepływ energii zgodnie z regułą pięciu żywiołów.

You must be logged in to post a comment.