Skuteczność medycyny tybetańskiej

Nie wiele osób wie jakie zastosowanie mają metody leczenia tybetańskiej medycyny. Co ważne pochodzą one można powiedzieć z początku cywilizacji. Jaki jest sekret ich skuteczności?
Powrót do źródeł
Skuteczność metod medycyny tybetańskiej to efekt powrotu do źródeł. Lekarze medycyny tybetańskiej umieją obcowanie z bogactwem, jakim niewątpliwie jest natura. Dzięki takiej umiejętności owi lekarze są w stanie wyleczyć wiele różnych chorób. Nawet te choroby, o których medycyna konwencjonalna wie bardzo mało.
Dwa nurty
Medycyna wschodu dzieli się na dwa następujące nurty:
•    Tradycyjna medycyna tybetańsko-mongolska
•    Tradycyjna medycyna chińsko-wietnamsko-koreańska
Medycyna tybetańska podchodzi holistycznie do organizmu człowieka, czyli postrzega jako zrównoważoną całość. Uważa, że zachwianie jednego z czynników to dowód na nasilające się dolegliwości. Tą dolegliwość należy rozpoznać.
Całość = harmonia
Całość oraz harmonia to dwie podstawowe zasady, które objawiają skuteczność wschodniej medycyny. W medycynie wschodniej bada się cały organizm. Leczy się nie tylko objawy, ale także szuka przyczyn, a następnie eliminuje źródło choroby. Zdaniem mnichów tybetańskich bardzo ważne jest dokładne badanie układu pokarmowego. Sukces leczenia gwarantują według nich zdrowe jelita.

You must be logged in to post a comment.