Tradycyjna medycyna mongolska, część I


Medycyna Mongolska wykształcicie się z dorobku leczniczego Mongolii, Tybetu oraz oczywiście Chin. Tradycyjna Medycyna Chińska zyskuje coraz większą popularność na Starym Kontynencie. Medycyna ta z pewnością zadziwi Was bogactwem oraz nieprzeciętną mądrością. Obecnie także w naszym kraju bez problemu można skorzystać z zasobów tradycyjnej medycyny mongolskiej.
Diagnoza
Stawianie diagnozy do kluczowy punkt. Dlaczego kluczowy? Diagnoza, bowiem decyduje o dalszym efekcie leczenia. Jeśli chodzi o mongolską medycynę to lekarz kieruje swoją uwagę przede wszystkim na pacjenta. Na początku zatem bada się bardzo dokładnie puls pacjenta. Jak się okazuje za pomocą badania pulsu można wykryć w zasadzie niemal wszystkie choroby.
Badanie tętna przez lekarzy mongolskich
Jak lekarze mongolscy badają tętno? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej części artykułu.  Badanie tętna przypomina te, które my znamy, czyli z medycyny konwencjonalnej. Lekarz medycyny mongolskiej bada tętno bardziej precyzyjnie niż lekarze konwencjonalnej medycyny, bowiem bierze pod uwagę aż trzydzieści dwie cechy. Główne cechy to oczywiście prędkość bicia naszego serca, z jaką częstotliwością są wykonywane uderzenia oraz jaką mają jakość.
Kolejne badania
Następnie bada się język pacjenta, a lekarz bierze pod uwagę jego kolor, kształt a także rodzaj nalotu. Każdy ma także cechy charakterystyczne – to także jest brane pod uwagę. Kolejne badania to m.in. badanie tonu głosu, wydzieliny ciała. Medycyna mongolska korzysta także z tak zwanych badań specjalistycznych np. USG.

You must be logged in to post a comment.