Zioła na poprawę trawienia

Właściwe trawienie to jeden z warunków, aby cieszyć się na długo zdrowiem. Jeśli nasz układ pokarmowy będzie działał w sposób prawidłowy to nasz organizm będzie czerpał z jedzenia maksymalną ilość odżywczych składników. Medycyna chińska proponuje szereg ziół wspomagających trawienie. Medycyny zalecają wypicie dziennie jednej filiżanki ziołowej herbaty.

Dlaczego warto pić herbaty ziołowe?

Ponieważ żyjemy w takich czasach, gdzie króluje szybkie tempo życia. Taki tryb życia oczywiście odbija się na naszym zdrowiu. Sięganie po różnego rodzaju suplementy w postaci minerałów oraz witamin nie rozwiązuje problemu, bowiem problem z trawieniem powoduje, że suplementy te nie są w odpowiedni sposób wchłaniane przez organizm.

Trawienie a energia

Przemiana materii może być także utrudniona przez to, że do jelit przykleją się te resztki pokarmu, które nie zostały strawione. W takiej sytuacji nasz organizm nie potrafi pozyskać wszystkich składników, które są niezbędne i dają nam energie.

Herbaty ziołowe

Aby poprawić trawienie warto stosować te zioła, które mają w sobie naturalne enzymy wspomagające proces trawienny. Przed każdym posiłkiem warto wypić sobie jedną filiżankę ziołowej herbaty.

You must be logged in to post a comment.